A+ A A-

Odzienas ezera pludmale

Jau pāris gadus Mētrieniešiem bija sasāpējis Odzienas ezera vienīgās pludmales liktenis. Laipa savu laiku bija nokalpojusi un kļuvusi bīstama peldētājiem. Atpūtnieki ierīkoja ugunskura vietas, kur katrs vēlējās un soliņi tika izveidoti no dēļu atgriezumiem un tuvumā esošiem kokiem. Pēdējā laikā skats pludmalē nebija no labākajiem, nemaz nerunājot par aicinošām sajūtām karstā vasaras dienā zvilnēt krastā un baudīt veldzējošu peldi.IMG 20190610 153433
Biedrības Odzienas ezers pārstāvji nolēma šogad šo situāciju mainīt. Viss sākās ar biedru sapulci un plānu, ko vajadzētu šajā vietā uzlabot. Nolēmām, ka jābūvē lapene, jāierīko ugunskura vieta, tualete un pārģērbšanās vieta, kā arī jāattīra pludmale no koku atvasēm, zāles. Vēl nepieciešams jāizpļauj niedres ezera krastos.


Kad plāns bija gatavs tad sākām organizēt pirmo talku, meklēt atbalstītājus un sponsorus. Līdztekus uzrakstījām projektu, kuru iesniedzām Madonas novada domei uz izsludināto nevalstisko organizāciju konkursu. Diemžēl šoreiz mūsu projekts atbalstu neguva.
Neskatoties uz to, mēs savu ieceri turpinājām īstenot. Sākām visu ar talku aprīlī Latvijas lielās talkas ietvaros, kad sakopām apkārtni, izbūvējām ugunskura vietu, kā arī demontējām veco laipu.
Ar vietējā iedzīvotāja Laura Mitenieka un viņa uzņēmuma „Mitthus” atbalstu tika izgatavota un uzstādīta lapene. Ar Mētrienas mednieku atbalstu, piesaistot Barkavas nekustamo īpašumu uzturēšanas nodaļu tika izpļautas niedres ezera krastos.
Jūnija sākumā organizējām nākamo talku, kad turpinājām labiekārtošanas darbus, sākot būvēt tualeti un pārģērbšanās vietu. Šajā reizē palīdzēja Ralfs Jefimovs ar kokmateriāliem.
Protams, neiztikām bez Mētrienas pagasta pārvaldes atbalsta, kur īpašu paldies sakām Andrim Dzenovskim, ar kura atbalstu ezerā tika uzstādīta jauna laipa. Neiztika arī bez pagasta darbinieku iesaistīšanas, kuri palīdzēja pabeigt izgatavot un nokrāsot jaunās koka konstrukcijas.
Pašreiz pludmale ir ieguvusi jaunas aprises un var novērot, ka šajā karstajā laikā atpūtnieku šajā vietā ir daudz.
Paldies jāsaka daudz labvēļiem un katram, kurš atsaucās mūsu aicinājumam un ieradās palīdzēt. Īpaši lielajam Mētrieniešu skaitam, kuri atrada laiku un nenobijās no karstās saules bet cītīgi palīdzēja šo vietu padarīt pievilcīgāku ar grābekļiem, krūmgriežiem un zāģiem.
Gribam atgādināt atpūtniekiem uzturēt šo vietu tīru un aiz sevis neatstāt atkritumus, kā arī saudzēt jaunās koka konstrukcijas. Cienīsim viens otru un lielo darbu, kuru esam ieguldījuši, lai šo vietu sakoptu.
Lai Jums visiem jauka vasara un burvīgi brīži ezera krastā draugu un ģimenes lokā.
Patīkamu atpūtu!
Vaikā bildes iespējams apskatīt šeit:
https://failiem.lv/u/wshhtej4